20 Temmuz 2012 Cuma

Yaşam Koçumuzun önerileri ile spor yapmak için önünüzdeki bariyerleri birer birer kaldırmaya ne dersiniz?
Her gün iki bariyer ve çözüm önerisi ile sizlerle olacağız. Dileriz, Yaşam Koçumuzun önerileri, sizin için faydalı olur ve yaşamınızda yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

Bariyer 1: Spora ayıracak vaktim yok: Yoğun hayatımız içinde spor için zaman yaratmak bazen sorun olabilir. Yapabileceğinizin en iyisini yapmak adına biraz daha yaratıcı olabilirsiniz.

* Daha erken kalkın. Gün içinde egzersize vakit ayıramıyorsanız, haftada 2 kere 1 saat erken kalkmayı deneyin. Buna iyice alışınca 1 ya da 2 gün daha ekleyin.
* Törensel olarak yaptığınız şeylere bir göz atın: Haftasonu çocuklarla sinemaya gidiyorsanız bunu, bisiklete binmek ya da tırmanış yapmak gibi aktivitelere dönüştürebilirsiniz.
* Daha az araba kullanın, daha fazla yürüyün.

Bariyer 2: Spor yapmak sıkıcı geliyor: Kendini tekrar eden egzersizleri yapıp durmanın insanı bıktırması son derece normaldir. Hele yalnız yapıyorsanız…Ama spor yapmak hiç de sıkıcı olmak zorunda değildir.

* En çok eğlendiğiniz spor dalını bulun: Sizi aktif tutan herşey işe yarar.
* Aktiviteler arasında rotasyon yapın: Örneğin, birgün yüzme, birgün yürüyüş, birgün bisiklet yapın. Bu size aynı zamanda değişik kas gruplarını çalıştırma olanağı da sağlar.
* Grup halinde egzersiz yapın: Arkadaşlar, komşular ya da iş arkadaşlarıyla birlikte spor yapın. Grubun cesaretlendirici gücünden faydalanın.
* Yeni seçenekler keşfedin: Yeni beceriler edinmek, açık havada egzersiz yapmak, spor olanağı sağlayan yeni organizasyonları keşfetmek gibi yenilikçi yaklaşımlarda bulunun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder