30 Ağustos 2012 Perşembe

Sıkı bacak ve kalçalara sahip olmak, egzersizlerde en çok hedeflenen sonuçlardan biridir. Size önerdiğimiz egzersiz yöntemini her gün uyguladığınızda kısa sürede kendinizdeki farkı görebileceksiniz.
Bu egzersiz; iç ve dış kasık bölgesi, ka

lça, kuadriseps (üst bacak) ve hamstring (arka üst bacak) çalıştırmak için idealdir.
* Kalça genişliğiniz kadar ayaklarınız açık olacak şekilde, ayakta durarak egzersize başlanır. Sağ ayağınız ile öne doğru büyük bir adım atın. Adımınız yere dediğinde ilk olarak ayak topuğunuz ile yere temas etmeye dikkat edin. Her iki dizinizi de kırın, öne uzanan bacağınızın üst bölümünü yere paralel pozisyona getirin ve sol dizinizi neredeyse yere değecek kadar vücudunuzla beraber zemine yaklaştırın. Her iki bacağınız da 90 derecelik açı oluşturmalı. Vücudunuzu öne doğru eğmeyin ve önde yeralan dizinizin ayak parmaklarınızı geçmesine kesinlikle izin vermeyin.
Ardından ön bacağınızı geriye doğru bir hamle ile diğer bacağınız ile yanyana getirin ve başlangıç pozisyonunu geri alın. Şimdi ise, diğer bacağınızı ileriye doğru bir hamle yaparak büyük bir adım atın ve diğer dizinizi egzersizin ilk aşamasındaki gibi yere değecek kadar zemine yaklaştırın.
* Bu hareketi belli bir akışkanlık içerisinde 12-15 tekrar ile 2-3 set uygulayın.
* Egzersizin zorluk derecesini arttırmak isterseniz, her iki elinize de birer ağırlık (dumble) alarak uygulayın. Vücut ağırlığınız artacağından, bacaklarınıza binen yük de artacaktır.
* Ancak, başlangıç aşamasında önerimiz, hareketin sürekliliğini tam olarak sağlayana ve belli bir forma erişene kadar sadece vücut ağırlığınızı kullanmanızdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder