3 Ağustos 2012 Cuma

Sabahları uyandığınızda kendinize gelmekte zorluk çekiyor ve enerjik şekilde güne başlamada problem yaşıyorsanız, sizin için 3 basit ama etkili egzersiz önerimiz var. Deneyin ve farkı yaşayın...
1. Ayakta nazikçe esneyin ve 15-30 saniye için ayak parmaklarınıza doğru eğilin.
Sabahın uyuşukluğunu üzerinizden atıp, nazikçe güne başlamanın en güzel yöntemlerinden biri budur. Böylece, kas sisteminiz uyanışa geçer ve vücudunuzda farkındalık yaratırsınız.
2. Çıplak ayak yere basın.
Birkaç saniye için bu şekilde durun. Zemine konsantre olun, yalınlığı hissedin ve ayaklarınızın altındaki serinliği düşünün. Bu zihniniz için de bir uyanış olacaktır.
3. Yere oturun ve harmstring esnetmesi yapın.
Üçüncü ve son uyanış çalışmamız, sizin yerle olan temasınızı kesmeden farkındalığınızı yüksek tutmaya devam edecektir. Yere oturun ve bacaklarınızı ileri doğru uzatın. Üst gövdenizi öne doğru esnetin ve ayak parmaklarınıza dokunmaya çalışın. Bu hareket, sırt, boyun ve omuz kaslarınızın esnemesini sağlayacaktır.
Bu uyanış üçlüsünü bir alışkanlık haline getirebilirsiniz, gününüzün kalan saatlerine ne denli olumlu etki yaptığını keyifle göreceksiniz. Hepinize harika bir gün dileriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder